NOWA PUBLIKACJA DO DZIEJÓW REGIONU

Data wydarzenia: 2021-11-18

Staraniem Muzeum Regionalnego w Pilźnie ukazała się nowa publikacja z dziejów regionu, a jednocześnie niezwykłe źródło do badań historii i kultury mieszkańców ziemi pilźnieńskiej pt. „Władysław Szczurkiewicz. Pamiętnik komisarza wojskowego Legionów Polskich Naczelnego Komitetu Narodowego (1914 – 1918)”. Publikacja została przygotowana przy współpracy Biblioteki Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk wraz z Domem Kultury w Pilźnie i naszym muzeum. W skład wydawnictwa, poza publikacją pamiętników komisarza Władysława Szczurkiewicza opisujących lata Wielkiej Wojny w Pilźnie 1914 - 1916, wchodzą także artykuły historyczne, m. in. „Działania wojenne w Galicji”, „Naczelny Komitet Narodowy i Legiony Polskie” (A. Kucharska), „Kilka chwil z życia Władysława Szczurkiewicza” (N. Delestowicz), czy „Pilzno w dobie Wielkiej Wojny” (M. Baum – Gruszowska).

Publikacja będzie do nabycia w siedzibie Muzeum Regionalnego w Pilźnie, do wyczerpania zapasów.