MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOCAUSTU NA PODKARPACIU 2024

Data wydarzenia: 2024-01-19

Auschwitz – niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i ośrodek zagłady – stał się międzynarodowym symbolem. Rocznicę jego wyzwolenia, 27 stycznia, Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu organizowane są już po raz szesnasty. Podczas obchodów odbywają się prelekcje, wykłady, sesje naukowe poświęcone stosunkom polsko-żydowskim, kulturze i zagładzie. Prezentowane są pokazy filmowe, wystawy oraz wspomnienia ocalałych świadków tamtych wydarzeń.

Dom Kultury w Pilźnie – Muzeum Regionalne wraz z samorządem pilźnieńskim oraz gminnymi szkołami również i w tym roku włącza się w projekt Obchodów tego Dnia Pamięci starając się upamiętnić dawną społeczność żydowską miasta. Serdecznie zapraszamy 26 stycznia (piątek) na godz. 10:00 do sali teatralnej Domu Kultury w Pilźnie, gdzie odbędzie się gminna uroczystość Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu.