OTWARCIE WYSTAWY - W SŁUŻBIE OJCZYŹNIE. PILŹNIANIE W WALKACH NARODOWOWYZWOLEŃCZYCH XIX i XX w.

Data wydarzenia: 2024-10-04

4 października, w Muzeum Regionalnym w Pilźnie otwarto nową wystawę czasową „W służbie ojczyźnie. Pilźnianie w walkach narodowowyzwoleńczych XIX i XX w.” Wystawa jest próbą przedstawienia doświadczeń kilku pokoleń pilźnian, uczestniczących w walkach o niepodległość na przestrzeni minionych dwóch stuleci, wskazanie tym samym międzypokoleniowego dialogu i ciągłości historii Pilzna w korelacji z historią ogólnonarodową.

Na wystawie, upamiętniającej mieszkańców regionu walczących na rzecz dobra małej i dużej Ojczyzny, zaprezentowane zostały przechowywane w zbiorach muzealnych oryginalne pamiątki powstańcze, materiały źródłowe, fotografie archiwalne, elementy umundurowania, oryginały i  repliki broni, plansze z dawnymi afiszami, odznaczenia i medale mieszkańców Pilzna – bohaterów ekspozycji. Pochodzą one ze zbiorów własnych Muzeum oraz osób prywatnych – mieszkańców Pilzna i okolic, za co serdecznie dziękujemy.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Galeria