HISTORIA PRZY KAWIE - OPOWIEŚĆ LUTOWA

Data wydarzenia: 2024-02-15

Muzeum Regionalne w Pilźnie, przy współpracy z pilźnieńskim Domem Kultury serdecznie zaprasza miłośników i pasjonatów historii regionalnej na kolejną prelekcję z cyklu „Historia przy Kawie”. Opowieść lutowa, związana jest z upamiętnieniem 110 rocznicy wybuchu I wojny św.  i dotyczyć będzie „Życia społeczno – politycznego Pilzna w okresie I wojny św.” Przy przysłowiowej kawie będzie można posłuchać o skomplikowanych losach miasta i jego mieszkańców w dobie „wielkiej wojny”. Prelekcję i dyskusję poprowadzi dr Marzena Baum – Gruszowska, kierownik Muzeum Regionalnego w Pilźnie.

Spotkanie odbędzie się 23 lutego (piątek) o godz. 17:00 w siedzibie Domu Kultury w Pilźnie, ul. Węgierska 30.